Věděli jste, že to, jak dlouho vám budou nové pneumatiky sloužit, do značné míry ovlivníte vy sami? Správnou a pravidelnou péčí můžete ušetřit nemalé peníze, zvýšit svou bezpečnost a zajistit si pohodlnější formu cestování. Co dělat pro to, aby vám pneumatiky vydržely co nejdéle? To vám prozradíme v následujícím článku.

Styl jízdy

Prvním a zásadním předpokladem je samozřejmě styl jízdy. Nebojte, i při trochu ostřejším stylu ježdění si můžete užívat kvalitní jízdu déle než ostatní, stačí dodržovat pár základních pravidel, která vám představíme níže.

Kontrola správného tlaku v pneumatikách

Důležitým krokem k dlouhé životnosti vašich pneumatik je průběžná kontrola správného tlaku. Opotřebené a špatně nahuštěné pneumatiky prodlužují brzdnou dráhu, snižují bezpečnost vozidla, nepříznivě ovlivňují jízdní vlastnosti automobilu a zvyšují spotřebu paliva. Jak je poznáte? Podhuštěné pneumatiky se nadměrně opotřebovávají na bocích, zatímco přehuštěné pneumatiky rychleji ztrácejí vzorek uprostřed.

Pravidelné vyvažování

Pokaždé, když přezouváme pneumatiky ze zimních na letní či naopak, měli bychom provést i jejich vyvážení, které má velký vliv na kvalitní a dlouhou jízdu. Pokud nebudeme dbát na pravidelné vyvažování, pneumatiky se rychleji sjedou a je nutné je vyměnit za nové.

S tím souvisí i používání vhodných pneumatik v období, pro které jsou určeny. To znamená, že byste měli použít v období od začátku listopadu do konce března zimní pneumatiky a v mezidobí letní pneumatiky.

Kontrola dezénu

Podle Evropské unie musí mít letní pneumatiky minimální hloubku dezénu 1,6 mm, u zimních pneumatik je povinná hloubka minimálně 4 mm. Nicméně odborníci doporučují výměnu pneumatik mnohem dříve. Čím je totiž dezén nižší, tím výrazněji ovlivňuje bezpečnost jízdy.

Kontrola poškození

Pneumatiky nejsou nezničitelné a špatná geometrie, jízda či tlak v pneumatikách mohou způsobit jejich opotřebení, proto je třeba pneumatiky pravidelně kontrolovat. Pokud zjistíte, že vaše pneumatiky už nejsou to pravé ořechové, neváhejte si vybrat z široké nabídky značky Barum, která patří k nejúspěšnějším výrobcům pneumatik ve střední Evropě. Nabízí kvalitní a cenově dostupné pneumatiky s dlouhou životností a vyváženými jízdními vlastnostmi pro osobní automobily, SUV i dodávky.